Siker az SZKTV-n!

6 Gundeles jutott be az SZKTV döntőjébe!

Siker az SZKTV-n!

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny a szakmai képzésben részt vevő tanulók országos megmérettetése.

Az előválogatók és válogatók után a több száz indulóból szakmánként 5 versenyző jut be a döntőbe.

A versenyen való indulás sok-sok tapasztalathoz juttatja az indulókat. De az sem elhanyagolható, hogy az írásbeli előválagatók során nyújtott megfelelő teljesítmény kiváltja a szakmai vizsga írásbeli vizsgarészét, és a döntőbe bejutott tanulók a szakmai vizsgán teljes mentességet kapnak, így ők már biztosan megszerezték a szakmai végzettséget.

A vendéglátás négy szakmájából összesen 20 fő jutott a döntőbe. Mind a négy szakmában döntőbe jutottak a tanulóink!

Cukrászok:

Tályai Petra és Kakuk Emese KSZ/12. M osztályos tanulók

Gyakorlati felkészítő tanár: Balog Jánosné

Szakácsok:

Bognár Bálint Sándor KSZ/12. N és Szabó Zsuzsanna Margit KSZ/12. O osztályos tanulók

Gyakorlati felkészítő tanár: Szabó Zoltán

Pincér:

Végh Botond 12. D osztályos tanuló

Gyakorlati felkészítő tanár: Csulak Gergely

Vendéglátásszervező:

Marczi Erika 2/14. T osztályos tanuló

Gyakorlati felkészítő tanár: Csulak Gergely és Szabó Zoltán

Elméleti felkészítő tanárok:

Aradiné lesenyi Márta

Cservenák Gézáné

dr. Havas Piroska

Nagyné Alberti Zsuzsanna

Szűcs Pál

Gratulálunk a döntősöknek és a felkészítő tanároknak!

A döntőt hagyományosan a  Szakma Sztár Fesztivál   keretében rendezik meg.

A veszélyhelyzetre tekintettel ebben az évben a döntőre, ahogyan az a   KÖZLEMÉNY ben olvasható, nem kerül sor.