Sport, sport és sport

Sok jó hír érkezett az elmúlt napokban.

Az elmúlt két hétben a Gundelesek megmutatták, hogy nemcsak a mozgást, de a komolyabb sporttevékenységeket is szeretik.

Egymás után sorjáztak a jóhírek!

A sort a Gundel Dögkeselyűk csapata nyitotta április 11-én.

A Magyar Labdarúgó szövetség által szervezett Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program 2024-es budapesti döntőjében 5-8. helyezést értek el, Gauland Dávid testnevelő irányítása mellett.

Április 18-án Bali Imre testnevelő tanártól kaptuk a beszámolót:

„Egy 6 csapatos, jól szervezett és pörgős röplabda kupán vettünk részt, amit a rendező iskola, a Schulek Frigyes Technikum nyert meg, megérdemelten.

A sorsolásnak köszönhetően az első mérkőzésen máris a Schulekkel mérkőztünk meg, hol még döcögött az összeszokatlan Gundel-csapat, de a további mérkőzéseken már látványos játékkal kerekedtünk ellenfeleink fölé. Végül jókedvvel, élménnyekkel telve és bronzéremmel távozunk.”

A csapat:

• Makker Bogi 11. A
  • Hanusi Réka 11. A
  • Dominik Réka 11. A
  • Lipcsei Csaba 11. A
  • Sáfár Dominik 11. A
  • Szabados Máté 11.
  • Braun Gergő 12. D
  • Szilágyi Zsolt 12. D
  • Marosi Máté 12. D

2024. április 19. Hábel Barna (9. D) a Diákolimpia Budapest vármegyei döntőjén 1. helyezést ért el sportlővészetben, egyéni csúccsal!

Májusban az országos döntőn képviselheti az iskolát!

Április 21-én 50 Gundeles teljesítette a Telekom Vivicittán 2,5 km-es távot. A csapat összetartásával és jókedvével felhívta magára a Nemzetisport figyelmét is.

Örömmel olvastuk a róluk készült  cikket  cikket, külön érdekesség, hogy ezt már a MI írta.

Több kép a Galériában

Utolsónak érkezett hír az iskolák közötti túrapontverseny eredményéről.

A 2023-2024-es tanévre a Budapesti Diáksport Szövetség és a Természetbarát Szövetség iskolák közötti természetjáró túrapontversenyt írt ki.

A központi túraversenyeken és a találkozókon 3 fős csapatok indulhattak és szerezhettek pontot részben a teljesített túrák számával, részben a résztvevők számával.

A középiskolai mezőnyben az első a Dózsa György Gimnázium lett, 9 túrával és 180 résztvevővel.

A Gundel csak belekóstólt a túrázásba 20 fővel, de így is a 8. helyen végzett.