JELENTKEZÉSI LAP és TÁJÉKOZTATÓ a 2024 szeptemberében TANULÓI JOGVISZONYBAN induló szakmai képzésekről

A 2024-2025-ös tanévben is várjuk az érettségivel rendelkező szakmát tanulni vágyókat!

Felvételi tájékoztató a 2024-2025-ös tanévre

TANULÓI JOGVISZONY

A karrier az iskolában kezdődik!

A legrégebbi és máig legeredményesebb vendéglátó iskolában arra helyezzük a hangsúlyt, hogy tanulóink a lehető legszélesebb körű szakmai tapasztalatot szerezzék meg a képzés során. Ezt segítik elismert szakoktatóink, a gasztronómiai életet meghatározó gyakorlati helyeink is.

A turisztika tagozatunk belépőt jelent a turizmus bármely területére, a rendezvényszervezéstől a szállodai recepción és értékesítésen át az utazási irodákig.

A Gundel hagyományőrzése és sokszínűsége a biztosíték arra, hogy tőlünk kikerülve tárt karokkal várják majd tanulóinkat a turizmus-vendéglátásban.

Iskolánkat ma is áthatja Gundel Károly szellemisége:

„A múlt kötelez, a jövő követel tőlünk.”

A szakmai képzések általános jellemzői

• A képzés a turizmus-vendéglátás ágazati alapvizsgára történő felkészítéssel kezdődik. Ez cukrász, szakács, pincér- vendégtéri és turisztikai gyakorlatokat foglal magában.
  • A választott szakma tanulása a második félévben, a sikeres ágazati alapvizsgát követően kezdődik.
  • A képzés a szakmai ismeretekre koncentrál, nem tartalmaz közismereti tananyagot.
  • Az elméleti ismeretek mellett fontos szerepe van a munkahelyi gyakorlatoknak, ahol a tanulók tényleges munkavégzés során sajátíthatják el a szakmai fogásokat, a szakképzési munkaszerződés keretében.
  • A tanulók az ágazati lapozó képzés alatt ösztöndíjat kapnak, ezt követően szakképzési munkaszerződést kötnek a gyakorlatot biztosító gazdálkodóval és szakképzési munkabért kapnak.
  • A vendéglátóipar illetve a turisztika sajátosságaiból adódóan a munkahelyi gyakorlatok az iskolai szünetek időtartamára illetve ünnepnapokra is szervezhetők!

•  Belépési feltétel:
    • érettségi végzettség
    • egészségügyi alkalmasság (iskolai orvosi vizsgálat)
    • pályaalkalmasság

• A képzés időtartama: 2 tanév
    • 2024. szeptember 1. – 2025. január 31.: ágazati alapozó képzés
    • 2025. február 1. – 2026. április: szakmai képzés
    • 2026. május – június: szakmai vizsga

• Folytatható idegen nyelv:
    •  az angol vagy
    •  a német nyelv.
    •  A nyelv tanulását igazolni kell! (Érettségi bizonyítvány vagy középiskolai bizonyítvány vagy legalább alapfokú nyelvvizsgabizonyítvány bemutatása kötelező!)
    •  A turisztikai technikus szakmánál a B2 komplex nyelvvizsga megléte előnyt jelent!

Kínálatunk a 2024-2025-ös tanévre

Cukrász                                       4 1013 23 01

Szakács                                        4 1013 23 05

Pincér - vendégtéri szakember  4 1013 23 04

Cukrász szaktechnikus                5 1013 23 02

Szakács szaktechnikus                 5 1013 23 06

Vendégtéri szaktechnikus            5 1013 23 08

Turisztikai technikus                   5 1015 23 07

• idegenvezető szakmairánnyal
  • turisztikai szervező szakmairánnyal

Tájékoztató a szakmákról

FELVÉTELI ELJÁRÁS RENDJE a 2024-2025-ös tanévre

Jelentkezés:

• A jelentkezés 2024. május és 2024. augusztus 31. között folyamatos.
  • Kizárólag az iskola internetes oldalán az online jelentkezési felületen történik.

Felvétel - beiratkozás:

• A jelentkezők a beiratkozás időpontjáról külön értesítést kapnak a jelentkezést követően.
  • Felvételi vizsgát nem tartunk.
  • Beiratkozni csak az tud, aki minden beiratkozási feltételnek megfelel és kapott értesítést a beiratkozás időpontjáról.
  • Túljelentkezés esetén
    • a férőhelyeket a tényleges beiratkozás sorrendjében lehet elfoglalni,
    • előnyt élveznek a jobb tanulmányi eredményű jelentkezők, illetve
    • a turisztikai képzéseknél a B2 komplex nyelvvizsgával rendelkezők.

Határidők a felvételi eljárásban:

• 2024. április: megjelenik az iskola honlapján a tájékoztató a képzésekről és a felvételi eljárásról
  • 2024. május – 2024. augusztus 31.: jelentkezés a képzésekre
  • 2024. júniusban és augusztus meghatározott napjain beiratkozás – a konkrét időpontokról minden jelentkező e-mailben kap értesítést a jelentkezését követően.

FONTOS!

• 2024. május 20. előtt nem küldünk értesítést. A 2024. május 20-ig jelentkezettek május végéig kapnak értesítést.
  • 2024. május 21. – augusztus 31. között a jelentkezést követő 10 munkanapon belül küldjük az értesítést.

JELENTKEZÉSI FELÜLET TANULÓI JOGVISZONYBA

Információ a felvételről/átvételről: