Indultunk az OSZKTV-n is

Fajta Ámon, 2/10. H osztály, döntős az OSZKTV-n!

Iskolán 2/10. H osztályából Meskóné Sütő Ágnes szaktanár aktív támogatása mellett egy 17 fős csoport nevezett be a  Suliszerviz  által kiírt OSZKTV Reál tantárgycsoportban.

Az OSZKTV a szakképző iskolába járók országos közismereti tanulmányi versenye.

A verseny azért nagy kihívás, mert a 3 éves szakképzésben a hangsúly a szakmai képzésen van.

Az induló tanulók a duális képzés keretében az egyik héten a duális partnernél dolgoznak, a másik héten az iskolában vesznek részt a képzésben.

A verseny 3 tantárgyat foglal magába: a matematikát, a természetismeretet és a digitális kultúrát. Így aztán alapos felkészülést kíván a versenyzőktől.

A versenyben 3 fordulót kell teljesítenie annak, aki az ország legjobbja kíván lenni.

A 17 indulóból a 2. fordulóba, egy komplex írásbeli feladat megoldásával, több tanulónk is továbbjutott, szép eredményekkel.

Név

Sarlai Fatima

18.

A középdöntősök:

Szabó Barna Balázs     Fajta Ámon   Tóth-Répási Csanád Rajmund    Tamók Áron    Juhász Levente

A 2. fordulóra március 22-én került sor. Itt is egy komplex írásbeli feladatot kellett megoldani.

A döntőbe, az ország legjobb 20 tanulója közé, ebből a fordulóból

Fajta Ámon

került be, regionális első helyen.

Meskóné Sütő Ágnes - Fajta Ámon

A döntőre április 27-én, Szombathelyen kerül sor, a Vas Vármegyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégiumban.

Büszkék vagyunk minden versenyzőre!

Drukkolunk Ámonnak, és izgatottan várjuk a végeredményt!