1. és 5. helyezés a JÉG döntőjében!

A Corvinus Egyetem által szervezett Jövőt Építők Generációja Versenyének (JÉG) országos döntőjében két csapatunk is kiemelkedő teljesítményt nyúgtott!

A Corvinus Egyetem 2014 óta évről évre megszervezi a középiskolásoknak a JÉG versenyt.

A versenyről és a többi projektről  EZEN  az oldalon lehet tájékozódni.

A JÉG, Jövőt Építők Generációja, verseny országos megmérettetés. A 3 fős csapatoknak a közismereti és gazdasági témaköröket felölelő feladatokat kell megoldani.

A verseny első fordulója a 2019-2020-as tanévben került lebonyolításra, de a járványhelzet miatt a döntőre már ebben a tanévben került sor, online formában.

Száznál is több csapat regisztrált a versenyre, de a 65 induló közül a döntőbe csak a legjobb 10 csapat jutott be.

Iskolánk a döntőben 2 csapattal is képviseltette magát.

A döntős feladat:

"Álmaim vállalkozása" témában kidolgozott üzleti terv bemutatása volt.

A döntő előadását egy 10 perces videó formájában kérték, egy prezentációval együtt (PPT) az alábbi feltételekkel:
  • Mi a vállalkozás küldetése, víziója, célja?
  • Business Model Canvas 9 pontja, Üzleti térkép - hangsúly célpiac és értékteremtés
  • Design Thinking
  • Milyen marketing tevékenységet végeznétek? (Marketing-mix)
  • Hogyan nézne ki a szervezet felépítése?

A zsűri 4 szempontot vett figyelembe:
  1. Szakmaiság: A ötlet szakmai megközelítése gazdasági szempontból. Az üzleti módszerek használata, célpiac kiválasztása, piacelemzés.
  2. Kreativitás, innováció: Az ötlet eredetisége, újdonsága, mennyire különböztethető meg más szereplőktől.
  3. Előadásmód: Gondolat vezetés a prezentáció közben, mennyire érthető, megvan fogalmazva a fő gondolat és jól átadásra kerül.
  4. Tartalom: Az ötlet kidolgozottsága.

I. helyezést ér el:

A Tour-órudi  csapat - a 12. A osztály tanulói

• Dugasz Lili
  • Kerekes Kata
  • Kézics Nikol

V. helyezést ért el:

A Csipetcsapat  nevű csapat - a 12. C osztály tanulói

• Oláh Evelin
  • Takács Marcell
  • Valis Virgínia

Felkészítő tanáruk Tóth Veronika tanárnő, aki elkészítette a versenyről a letölthető beszámolót.

Nézze meg a Tour-órudi videóját itt!

Nézze meg a Csipetcsapat videóját itt!

Gratulálunk a csapatoknak és a felkészítő tanárnak!