JÉG eredmények!

Ismét sikerrel szerepeltünk a Jövőt Építők Generációja Versenyen!

Beszámoló – VIII. JÉG Középiskolás Verseny

A nagy múltú JÉG verseny, a Budapesti Corvinus Egyetem középiskolások számára rendezett országos tanulmányi versenye.

JÉG – Jövőt Építők Generációja – három fordulós online elődöntőben a megmérettetési tudásterületek: Európai Unió, földrajz, mikroökonómia, makroökonómia, pénzügyi ismeretek, vállalati ismeretek és számos logikai és kreatív feladat.

Országosan 129 csapat indult, a 2021. februárban kezdődő versenyen, a megmérettetések során a mezőny fele kihullott, márciusra már csak 67 csapat maradt a küzdelemben. Köztük mindhárom Gundeles indulóink!

Az összesített pontszámok alapján az első 10 csapat jutott tovább a döntőbe, ehhez idén a 80 pontból 74 pont volt elegendő, mely a dobogó 5. fokát adta ki.

Gundeleseink eredménye:

Cuki-bon-bon-ok: 72 pont

Adventours: 71 pont

The Dangerous Trio: 71 pont

Ezzel az eredménnyel a 129 helyezésből a dobogó 7. és a 8. helyén Gundeles csapat állhatott.

Méltán lehetünk büszkék diákjainkra:

7. hely: Cuki-bon-bon-ok: 2/10.G osztályból: Barna Richárd, Rimár Sándor, Sztankai Kristóf

felkészítő tanáruk: Tóth Veronika

8. hely: Adventours: 11.A osztályból: Berinszki Szimonetta, Csurgai Eszter, Takács Kristóf

felkészítő tanáruk: Tóth Veronika

8. hely: The Dangerous Trio: 11.B osztályból: Juhász Kitti, Farkas Fanni, Csizi Balázs

felkészítő tanáruk: Cservenák Gézáné

Az elmúlt három hónap intenzív és kitartó munkájának eredménye mindez, melynek során időt és energiát nem kímélve dolgozott együtt diák és tanára.

A verseny harmadik fordulójának feladatában kiemelkedően jeleskedtek tanulóink, maximális pontszámot szereztek.

A feladat egy rövid (maximum 2 perces) videó készítése az első fordulóban vizsgált öt témakör  egyikéhez kapcsolódó számukra érdekes kérdésről. A videóban ismertetniük kellett a témát, annak fontosabb aspektusait, mindezt kreatív ötletekkel kiegészítve úgy, hogy a kritériumoknak is megfeleljen a kisfilm.

Szenzációs GUNDELES munkák készültek – a CORVINUS zsűri külön dicséretével:

A 11.A osztály Adventours csapata: Berinszki Szimonetta, Csurgai Eszter és Takács Kristóf a Földrajz témát választották, a kérdésük: "Nagyon kevés ország zászlaján fedezhető fel lila szín. Mely országok zászlaján található meg ez a szín?”

A videójuk linkje

A 2/10.G osztály Cuki-bon-bon-ok csapata: Barna Richárd, Rimár Sándor, Sztankai Kristóf a  Pénzügyi ismeretek témakörön belül a „Mi a Bitcoin?” kérdésre feleltek videójukkal:

A válasz itt van!

A 11.B osztály The Dangerous Trio csapata: Juhász Kitti, Farkas Fanni, Csizi Balázs a Földrajz témakörben „Melyik a világ leghosszabb vasútvonala?” kérdést dolgozták ki videójukban:

A válaszért klikk ide!

Cservenák Gézáné és Tóth Veronika