Pro Gastronomia díjak - 2022

Átadták a 2022-es Pro Gastronomia díjakat

A Dr. Sándor Dénes által 2018-ban életre hívott díjat a hazai és nemzetközi gasztronómiában kiemelkedő teljesítményt nyújtó személyek kaphatják meg.

A díjazottak személyét idén Dr Sándor Dénes a BGE KVIK nyugalmazott egyetemi docense, Dr. Lugasi Andrea, a BGE KVIK dékánja, Dr. Gundel János professzor emeritus, Kiss Imre, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum nyugalmazott igazgatója és Segal Viktor chef és gasztronómiai tanácsadó választotta ki.

A díjazottak 2022-ben

• Kőrössy Zoltán, az Eventrend társtulajdonosa
• Molnár Attila – Nyíri Sándor (megosztott), az Arany Kaviár Étterem tulajdonosai
• Rasmus Kofoed, a 2022-ben világelső Geranium étterem társtulajdonos séfje, aki a világon egyedül nyert Bocuse d’Or arany-, ezüst- és bronzérmet
• Ifjúsági díjazott: Turanitz Gergely – dr. Tóth-Turanitz Katalin (megosztott), a BGE KVIK korábbi hallgatói, akik többek között a velencei Tekergő étterem és a székesfehérvári Patent Gasztrobár tulajdonosai, számos hazai és nemzetközi barbecue verseny győztesei és résztvevői.

itro

Gratulálunk a díjazottaknak!

A teljes cikk a    Chef & Pincér    oldalán olvasható.