Iskolanyitogató 2022

Ebben az évben a testi-lelki egészségünkre koncentrálunk!

Iskolanyitogató 2022

Már hagyományosan azzal kezdjük a tanévet, hogy egy-egy téma köré programokat építünk.

Ezek a programok segítenek feldolgozni az előző év feszültségeit, és feltöltenek élményekkel, energiával a következő évre.

A témánk:

Testi-lelki egészségünk fenntartása

A szervezők idén a szokásosnál is gazdagabb kínálattal várták az osztályokat.

Minden osztály saját órarendet kapott a programokhoz. Ezt kellett követniük az első héten.

A tantárgyak pl. a bejövő osztályoknak:

• ·       Suli túra,
  • ·       Gólya-küldetés,
  • ·       Sulikép,
  • ·       Játéktár.

De volt még GundelFitt, Mozgolódó, megmértük az ökológiai lábnyomunkat, tanultunk elsősegélyt nyújtani, tréningeztünk a vizsgákra, és volt erőnk sütni-főzni is, meg vetélkedni, ki a jobb a testi-lelki egészség megőrzésében.

Tanultunk idegen szavakat a gyakorlatban, mert remek mesterek jöttek el bemutatni, hogy mit jelent BodyArt és Deepwork, miért Jógázzunk, kinek való a Kung fu, mire jó a Nippon Zengo és tényleg csak az öregeknek való-e Tai Chi?

Akinek az aktív mozgás nem az erőssége gyakorolhatta a Meditációt, készíthetett MANDALÁT, tanulhatott remek Origami trükköket vagy mehetett a Játékbarlangba.

De tanítottak technikákat a dühöngőben a feszültség levezetésre és azt is megmutatták, hogyan lehet elengedni dolgokat, hogy csökkenjen a napi stressz.

Idén is jól kezdődött az év!

Képgaléria az Iskolanyitogatóról