PénzSztár - videósorozat

Mindenki számára elérhető ingyenes pénzügyi videókat és más tananyagokat kínál a PénzSztár Versenyközpont.

A TAS-11 Kft. / PénzSztár Versenyközpont régóta támogatja a pénzügyi műveltség bővítését a pénzügyi, gazdasági, vállalkozói ismereteket oktató középiskolai tanárok munkájának támogatásával.

2013-tól szervezik a PénzSztár Versenyt, amelyen eddig több mint 7 000 csapat, és csaknem 30 000 diák vett rész.

A pandémai miatt az idei verseny elmaradt, ezért egy 15 részes, pénzügyi, gazdasági, vállalkozási témájú oktatóvideó-sorozatot valósítottak meg a „Budapest Bank az oktatásért és a magyar pénzügyi kultúráért” Alapítvány támogatásával.

A videósorozat tartalma:

• A pénz szerepe, funkciói
  • A pénz értékének változása: infláció, defláció, maginfláció
  • A piacgazdaság
  • Gazdaság és válság
  • A fogyasztó
  • Vállalat, vállalkozás, vállalkozó
  • A termelés erőforrásai, a piaci formák jellemzői
  • A vállalkozások finanszírozási kérdései
  • Pénzügyi intézményrendszer Magyarországon
  • A Magyar Nemzeti Bank és a monetáris politika
  • A bankszektor
  • Pénzügyi műveletek
  • A biztosítási szektor
  • Tőkepiac
  • Európai Unió

A videósorozat  ITT   érhető el!