Várjuk személyesen vagy, ha teheti, intézze e-mailben az ügyeit! : H-K: 8.00 - 16.30 Sz-Cs: 8.00 - 16.00 P: 8.00 - 12.00

Különdíj a Pénzmesterek versenyen!

Elnyertük a legtöbb versenyzőt nevező iskolának járó különdíjat!

Már javában tart a nyár, de most is kapunk örömteli híreket!

A Pénzmesterek versenyben a legtöbb versenyzővel, 272 fővel vettünk részt,

így elnyertük a különdíjat, a 100 000,- Ft értékű Pátria vásárlási utalványt,

amit az OTP Nyugdíjpénztára ajánlott fel.

Az eredményhírdetésre és a díj átvételére 2021. szeptember 10-én kerül sor.

A Pénzmesterek versenyt az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége szervezi. A verseny célja a pénzügyi kultúra fejlesztése, a pénzügyi tudatosság növelése, hasznos információk eljuttatása; de élményszerűen, interaktív módon.

Az országos verseny célcsoportja a 9.-11. évfolyamos középiskolások (a versenyben csak ők érhetnek el helyezést), de a Pénzmester akadémia anyagai bárki számára elérhetőek. A verseny teljes egészében online zajlott. A versenyzők  2021 március 31. és 2021 május 20. között hetente adhatták le a megoldásaikat a 10 kérdésből álló feladatsorokra. A legjobb 50 versenyző került be a döntőbe.

A döntő nyertesei jelentős pénzdíjban részesültek:

• I. díj:     200 000,- Ft,
  • II. díj:    100 000,- Ft,
  • III. díj:      50 000,- Ft.

Iskolánk reál munkaközössége (matematika, informatika) ösztönözte a tanulókat a versenyben való részvételre. Úgy gondolták, közel áll hozzájuk a verseny, hiszen a pénzügyi ismeretekhez kell egy kis matek is és az online versenyzés is profilba vágott.

Igen sikeres voltak a meggyőzésben, mert minden második-harmadik tanuló rész vett a versenyben.

További részletek a versenyről a verseny hivatalos oldalán a Pénzmesterek  oldalon olvasható.