Érem eső a Krúdy versenyen

A tanév első versenye komoly sikereket hozott. Két első és egy második helyezéssel jött haza a csapatunk Siófokról!

A Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium a 2022-2023-as tanévben is megrendezte névadója tiszteletére, a hagyományos

Krúdy Gasztroversenyt.

Az idei év témája:

"Lakodalom van a mi iskolánkban!"

A versenykiírás vegyes csapatokat várt, tehát mind a három szakma (2 szakács, 2 cukrász, 3 pincér) képviselőjének jelen kellett lenni a csapatban. A csapattagok lehettek technikumi vagy szakképző iskolai tanulók is.

A csapatunk:

A feladatok a lakodalom körül forogtak.

A szakácsoknak 3 fogásos alkalmi lakodalmas menűsort kellett lefőzni 6 adagban. A menűsort a versenyzők állították össze.

A program kötelező része volt még a 10 adag töltöttkáposzta is, ami nélkül lakodalom nem lehet.

A cukrászoknak az őszi témájú, előre elkészített, betöltött tortát a helyszínen kellett díszíteni, kötelező elemek (gesztenye, körte, mogyoró, mandula, napraforgó, tökmag, sütőtök) felhasználásával.

Ezen kívül el kellett készíteni a "Desszert bár" kínálatát is. Kétféle, 12-12 db minidesszertet kellett készíteni, természetesen itt is fel kellett használni a kötelező elemek közöl legalább egyet.

A pincérek is összetett feladatot kaptak. Egy modern díszasztal és az élőmunkához egy hagyományőrző asztalt kellett elkészíteni.

A modern díszasztalt egy fiktív 5 fogásos menűhöz kellett megteríteni és el kellett készíteni a menűkártyát is. A pincérek feladata az élőmunkával zárult.

Pincér csapatunk az I. helyen végzett!                                          Cukrász csapatunk szintén az I. helyen végzett!

- Kovács Ádám 12. C osztály                                                         - Gál Lili 3/11. G

- Pákozdi Tamás 12. C osztály                                                       - Phan Anna 3/11. G osztály

- Pataki Áron 12. B osztály

Felkészítő tanár: Bálványos Miklós József                                      Felkészítő tanár: Szikora Erika

Szakács csapatunk a II. helyen végzett!

- Bialik Gábor Márk 3/11. H

- Kautzky Zsolt Emil 3/11. H

Felkészítő tanár: Gáspár Csaba

És a termékek:

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanároknak!