Az újjászülető Gundel mindenkihez szól

Nem, a cikk nem rólunk szól, hanem a méltán híres Gundel étteremről a Városligetben. De jószívvel ajánljuk Haranghy Orsolya cikkét.

"Izgalmas felmérés volna, hogy mit válaszolna elsőre egy magyar ember, ha a leghíresebb hazai éttermet kellene megneveznie, no és melyik éttermünk a legismertebb nemzetközileg? A hazai idősebb generációk és a külföldiek körében szinte borítékolható a válasz: Gundel, míg a fiatalabbaknak már nem biztos, hogy reflexszerűen beugrik a legendás név. Évtizedek óta várat magára a Gundel újjászületése, hogy ismét elfoglalja méltó helyét az éttermi világban – és a XXI. században."

Ezzel a kérdésfelvetéssel indul Haranghy Orsolya cikke, melyben körbejárja a Gundel nevet, a híres étterem történetét és az éttermi kultúra kialakulását is.

A teljes cikk a Dining Guide oldalán olvasható.