Retró Majális - Beszámoló

Bár kerti rendezvénynek indult, az eső miatt a földszinti tereket foglaltuk el. A hangulat talán még jobb is lett így!

Beszámoló

Retró Majális – 2024. május 24.

Az alapítvány szakítva a hagyományokkal májusra egy kerti partit szervezett, hogy bevételeit növelje.

Sajnos az időjárás kiszámíthatatlansága és a kora délutánig tartó eső nem tette lehetővé az udvaron való megtartását.

Készültünk party sátorral (Suth Csaba és Gáspár Csaba hozták el, és szombat délelőtt vittek vissza), gulyáságyúval és játék lehetőséggel a füves területen. Valamint az udvari dekoráció is a majális hangulatot idézte volna. Szerencsére ezt az aulában is tudtuk 90 %-ban használni. Köszönjük Gerecs Bettinek és osztályának azt a fantasztikus munkát, ötletet, hogy háromszögekből zászlókat készítettek és fel is helyezték. Az ő dekorációs munkájukat még segítette Szakács Ildikó, Ócsainé Szabó Erzsébet, Székely Éva, Milovits Ágnes és a rendezvén napján Máthé-Shires Dorottya is. Az asztaldíszekhez kollégák hoztak üveget és virágot.

A majális hetében az iskola előtti GUNDEL felirat is ennek jegyében lett feldíszítve.

Szokás szerint a szakoktatókra hárult a legnagyobb munka. Köszönöm nekik! Külön kiemelném azokat az osztályfőnököt, akik a saját osztályukkal vállaltak felajánlásokat, amiket a tankonyhánkban előkészítettek, majd a befejező műveleteket a helyszínen végezték:

Csáth Piroska az 1/9. H osztállyal gyrost készített, melynek nagy sikere volt, segítette Balog Ági valamint a pultnál Kútvölgyi Viktória. Még felirattal is dekorálták pultjukat.

Kolonics Keller Szandra és osztálya a 11. C-sek hamburgert sütöttek valamint mézes krémest és Jaffa szeletet.

Nem szakoktató, de osztályával – 11. B -„Szörpbár”-t üzemeltetett Gerecs Betti a dekorációk elkészítése mellett. A bárt támogatta a Méhes Mézes és a Salvatore.

Szalai Andrea, Suth Csaba és Gáspár Csaba feleltek a pincepörkölt és a sült kolbász elkészítéséért. Ők szakács tanulóinkkal dolgoztak szinte minden évfolyamról.

A 11. A és osztályfőnökük Antalpéter Katalin nemzetek desszertjeit vonultatta fel. A 10. D, Tóthné Berecz Ildikó vezetésével édes teasüteményeket sütöttek otthon.

Sört az FB  egyik tagja – Bán István – révén kaptunk a Novotel Hotel felajánlásával. A fröccshöz és a tombolához a Varga Pincészet biztosította a bort szülői felajánlás (11. F ) révén. Szakács Ildikó és Baginé Örsi Orsolya 10. C-s tanulókkal kínálták a szeszes italokat.

Koren Péter intézte a hangosítást és a retro számok összegyűjtését.

Simon István az összes technikai feltételek biztosításáért felelt.

Az alapítvány erre az alkalomra vásárolt 1 db  12,5 l-es üveget csappal limonádéhoz, egyet pedig az 1/13.T osztály. Így most 2 ilyenünk van, bármilyen iskolai rendezvényen használhatók.

Az esten még találhattunk különlegességet, hisz a kávét LAVAZZA Tricikliből kaphatták a vendéget, mely szülői felajánlás (11. B) keretében került hozzánk a hozzá való kávéval és egyéb ízesítőkkel. Sőt 2 11. B-s fiú szolgálta fel ezeket.

Délelőtt a 11. évfolyam pincérei Láng Lászlóval és Bálványos Miklós a 9. C 2-es csoportjával pakolta ki és be az asztalokat.

A kapuban hosstessként a Gundel Diák Team tanulói fogadták a vendégeket. A tombolát az 1/13. T osztályból 4 tanuló árulta.

Kormányos Dóri és Kolonics Keller Szandra  biztosította a közösségi média megjelenést. Fülöp Verának köszönhetjük a tombolakiírást, mely igen dekoratív is volt, ráadásul folyamatosan érkeztek. Az ajándékokat csomagolta és feliratokat készített Geszler Móni.

A G21-től 40 db GNDL Repoharat kaptunk, melyet értékesítettünk

Soós Marika előkészítette a raktárból a kért dolgokat, ügyelt a tisztaságra, mosdókban papírra. Megszervezte a terítők mosatását, vasalását.

Az anyagbeszerzést intézte Gáspár Csaba, valamint egyéb beszerzést (Metro, Ápisz, Obi) az alapítvány.

Az új tallért (10 tallér) Gerecs Betti tervezte. A tallérok nyomtatásában, laminálásában és vágásában a 109-esből Halász Flóra és Balaton Kriszta segített. A szakmai titkárságról Ócsai Erzsi a partnerektől szerzett tombola felajánlást, illetve nyomtatásban segített.

A tallérok árusításában közreműködött: Fülöp Vera, Aradi Márti, Meskó Ági, Kósik Adrien, Fitori Nóri, Berecz Ildi, Alberti Zsuzsi, Farkas Szilvia, Kövendy Angéla, Fehér-Kovács Márti.

A 9. B osztály az alapanyagokhoz járult hozzá 22 000 Ft-tal.

Valamint köszönöm azoknak az osztályfőnöknek, akik komolyan beszélgettek a diákokkal, hogy mi a rendezvény célja, és miért fontos, hogy sokan eljöjjenek. A jövőbeni pályázatokat ebből és az SZJA 1 %-ból fedezzük.

Köszönöm a kollégáknak, aki jelenlétükkel, fogyasztásukkal járultak hozzá az est sikeréhez. És akkor lássuk a számokat!

Az est bevétele 1 004 400 Ft volt.

A költségek  Gáspár Csaba közreműködésének köszönhetően és az alapítvány kapcsolatainak révén csak 150 000 Ft volt.

Tehát a nyereség: 854 400 Ft. (Előzetes számolások alapján.)

Az eddigi ilyen rendezvények közül a legmagasabb összeg. (Tavalyi magasabb volt, de ott a fő célcsoport  a partnereink, üzleti kapcsolataink révén cégek, vállalkozók voltak.)

Végezetül a tombola felajánlások:

A Youniform GNDL termékeket ajánlott fel összesen 33.000 Ft értékben - tombolára, nyereményjátékra és Gundel úr ajándékára.

Osztályok és egyéni felajánlások

4 db Cinema City jegy

Kasper szülők 10 000 Ft – Ápisz

Dani Szülők - Varga Pincészet 1 karton bor tombolára, 5 karton a fröccshöz

Retro játékcsomag (10 000 Ft)

12.C

Decathlon 12 000 Ft

12. F

Jován szülők – kődísztárgy 50 000 Ft

Szűcs Kitti anyuka kozmetikai kezelés 10 000 Ft

Ksz/11.N

Libri 15 000 Ft

1/ 13.T

2 db Zacher torta – Gerbeaud termelőben a diákok csinálhatták

Csuta szülők – 2 db 10 000 Ft

Csuta Cukrászda

Budapest, 2024. május 29.

Ambruzsné Kévés Judith

NGA kuratóriumának elnöke