Ha teheti, e-mailben intézze az ügyeit! Személyes ügyintézés: H-SZ: 8.00 - 16.30 CS: 8.00 - 16.00 P: 8.00 - 12.00

Jelentkezés szakmai javító-, pótló vizsgára

Jelentkezési információk a cikkben ...

A tavaszi- és az őszi vizsgaidőszakban a javító-, pótló (illetve a bármely okból nem a képzést követő első vizsgaidőszakban letenni kívánt első rendes) szakmai vizsgákra elsősorban abban középiskolában lehet jelentkezni, ahol a tanuló a szakmai képzést igénybe vette.

Ha az iskola nem szervez szakmai vizsgát, akkor az NSZFH  Vizsgaközpont-kereső  oldalán lehet vizsgáztató helyet keresni.

A jelentkezéskor vizsgálni kell, hogy a tanuló melyik SZVK szerint teljesítette a képzést.  A középiskola nem köteles befogadni a jelentkezést, ha nem szervez vizsgát az adott SZVK szerint vagy nincs megfelelő vizsgacsoportja!

A középiskola nem fogadhatja be a jelentkezést, ha a képzés befejezésétől számítva eltelt egy év.

A jelentkezés határideje iskolánkban:

• a tavaszi vizsgaidőszakra minden év január utolsó hete,
  • az őszi vizsgaidőszakra minden év augusztus utolsó hete.

A jelentkezéshez kell:

• a képzés elvégzését igazoló tanév végi bizonyítvány,

• ha van, a szakmai vizsgán kapott törzslapkivonat,

• a személyes iratok,

• ha van, igazolás a nappali tagozatos tanulói jogviszonyról,

• a turisztikai képzéseknél a B2 komplex nyelvvizsga bizonyítvány.

A szakmai vizsgáért bizonyos esetekben fizetni kell! (Pl. 2. javítóvizsga)