Holland vendégeket fogadtunk

Nálunk jártak a leeuwardeni Firda holland turisztikai iskola diákjai.

Október végén kereste meg az iskolát a leeuwardeni Firda holland turisztikai iskola.

Tanulmányi kirándulásra jöttek Magyarországra, és szeretnék bővíteni az Erasmus kapcsolataikat is.

A mai napon a 12. F osztály és osztályfőnöke, Benedek Ildikó látta vendégül őket.

Apró meglepetés volt, hogy a várt 27 diák helyett 38 tanuló jött, de a 12. F profi módon kezelte a helyzetet.

Az osztály tanulói ppt-ket készítettek az iskola történetéről, az iskolában tanított szakmákról és képzési típusokról, valamint a saját turisztikai 6 évükről. Kettesével álltak ki és mutatták be ezen területeket angolul az 5. órában.

Nem csak az osztályfőnök volt büszke az összeszedett, jó angolsággal, élvezetes módon előadott prezentációkra, de a vendégek körében is tetszést arattak az előadások.

A kötetlen beszélgetést is élvezték. Jó volt látni, hogy érdeklik őket a más országban élő diákok, a képzésük, jó kérdéseket tesznek fel, és jó hangulatban reagálnak ezekre.

Míg a kisérők az Erasmus irodában tárgyaltak, a diákok két csoportban, a 12. F idegenvezetésével megismerték az iskolát.

A mai program a 28-as teremben ért véget, kávé és aprósüti mellett.

Köszönet érte Baginé Örsi Orsolyának és a 3/11. H tanulóinak, akik a szuper vendéglátok voltak.

A fehér asztal mellett már teljesen kötetlen volt a beszélgetés a magyar és a holland diákok között.

A program délután külső helyszínen folytatódik, a 2/14. UZ végzős idegenvezetői Paróczi Ferenc vezetésével bemutatják a nevezetességeket, a Hősök terét, a belvárost. A hét további részében a 12. F diákjai fogják gardírozni őket.

Nagy öröm, hogy ennyire jól sikerült kihasználni a lehetőséget, hogy a 12. F ügyesen oldotta meg a vállalt feladatot.

Reméljük, hogy ez a látogatás egy gyümölcsöző kapcsolat kezdete, és a 12. F ellátogathat Leeuwardenbe.