Budapest 150 városismereti vetélkedő - döntő

Szép sikert ért el a "Felfedezők csapata"

2024. május 31-én került sor  a Budapest 150 városismereti vetélkedő 3. fordulójára, azaz a döntőre Budapest Főváros Levéltárában.

A versenyről már adtunk hírt.

A 63 induló csapatból 5 Gundeles csapat volt. A második fordulóban 3 Gundeles csapat képviselte az iskolát.

A 11. D osztályos csapat: Antal Zsombor, Gulyás-Nagy Kolos és Horváth Kristóf Gálné Országh Mária segítségével szép eredményt ért el, a 9. helyen végeztek.

Az induló 63 csapatból, 6 csapat jutott be a döntőbe, ahol iskolánkat a 11. A "Felfedezők csapata", azaz Horváth Henrietta, Mohos Tímea és Papp Laura képviselte.

A döntőben a felkészülés során megszerzett tudásanyagot és az erre épülő kreativitást mérték.

A versenyre történő felkészülés során nagyon sokat tanultak a résztvevők.

A 2. fordulóban Budapest Főváros Levéltárába is el kellett menniük, hogy a helyszínen feltett kérdéseket megválaszolják. Így alaposan tanulmányozták a 150 évvel ezelőtt történt városegyesítéssel kapcsolatban keletkezett és jelenleg is kiállított dokumentumokat, valamint a Budapest – a város és hídjai időszaki kiállítás anyagát. A „Felfedezők csapatából” volt aki önszorgalomból részt vett a kiállítás májusi zárórendezvényén is!

A verseny jó hangulatban zajlott, a csapattagok nagyon ügyesek voltak.

A döntő többi résztvevője gimnáziumi csapat volt, de ennek ellenére az egyik főlevéltáros zsüritag az eredményhirdetés után kiemelte, hogy a tudáskvíz a Gundeles csapatnak sikerült a legjobban.

A csapattagok nagyon örültek a 6. helyezésnek és az értékes jutalomnak:

·        Budapest Főváros Levéltára ajándék

·        Cinema City Mozi belépő

·        Indoor UV Minigolf belépő

·        Szabaduló szoba belépő

Megérdemlik a dicséretet! Büszke vagyok rájuk!

Stumpf Ágnes

felkészítő tanár