Központi írásbeli vizsga információk 2024

Központi írásbeli vizsga információk a Gundelben vizsgázók számára!

Központi írásbeli vizsga a Gundelben

A vizsgára hozzánk jelentkező tanulók az alábbi tartalommal kapnak  tájékoztató levelet.

Ha valaki nem kapta meg az értesítést,

legkésőbb  január 15-ig,

jelezze a titkarsag@gundeliskola.hu címen!

A központi írásbeli vizsgára 2024. január 20-án, szombaton, 10 órakor kerül sor.

Az írásbeli felvételi vizsga tantárgyai:

• magyar nyelv       45 perc
  • matematika          45 perc

A két feladatlap kitöltése között 15 perc szünet van.

A vizsga 1145 és 1200 óra között fejeződik be.

Aki időhosszabbítási kedvezménnyel írja a vizsgát, annak 1215 és 1230 között fejeződik be az írásbeli.

A tanulónak a felvételi vizsga előtt 30 perccel korábban kell megjelenni az iskolában, és magával kell hoznia a következőket:

• az értesítő levelet, (aki e-mailben kapta az a mobilján)
  • diákigazolványt vagy személyi igazolványt és az oktatási azonosító számot,
  • golyóstollat, (kék vagy fekete)
  • ceruzát a rajzok elkészítéséhez,
  • vonalzót, körzőt.

NEM HASZNÁLHATÓ:    SZÁMOLÓGÉP, MOBILTELEFON!

Az SNI-s vagy BTM-es tanulók az értesítéshez mellékelt határozatban jelzett kedvezményekre jogosultak.

Azok a tanulók, akik január 20-án nekik fel nem róható okból (pl. orvos által igazolt betegség, váratlan közlekedési nehézség pl. járatkimaradás, stb.) nem tudtak részt venni az írásbelin, 2024. január 30-án, kedden 14 órakor pótló felvételi vizsgán vehetnek részt.

A hiányzást az iskolának - legkésőbb a vizsga napján e-mailben (titkarsag@gundeliskola.hu) be kell jelenteni és az orvosi vagy egyéb igazolást a pótló vizsga napján be kell mutatni!

A dolgozatok megtekinthetők 2024. január 26-án, pénteken 8 és 16 óra között, a 109-es szobában.

A megtekintésre mindenki kapott javasolt időpontot!

Kérjük, hogy a felesleges sorban állás elkerülése miatt ne érkezzen meg egyszerre egy egész osztály!

A dolgozatokról saját eszközzel fénykép készíthető!

A dolgozat értékelésére a vizgsázó/gondviselő, csak akkor, ha az eltér a központi javítási útmutatótól,

írásban észrevételt tehet, melyet január 29-én, 16 óráig adhat le az I. em. 109-es szobában.

Az értékelő lap átvehető: 2024. február 8-án (csütörtök) 8 és 16 óra között a 109-es szobában, személyesen (diák vagy szülő),  a személyi  igazolvány felmutatásával.

Figyelem: Az értékelőlapot csatolni kell azokhoz a tanulói jelentkezési lapokhoz, amelyeket a központi írásbeli felvételi vizsgát előíró iskolákba küldenek be!

Az eredményről telefonon (a rövid határidő miatt) felvilágosítást nem tudunk adni.

A felkészüléshez segítséget jelenthet az előző évek központi írásbeli feladatsorai és azok megoldása.

Mindenkinek sikeres szereplést kívánunk!