Jól szerepelnek tanulóink az OSZKTV-n!

Döntősök vagyunk az Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny REÁL tantárgycsoportjában!

A Suliszervíz Oktatási és Szakértői Iroda Kft szervezésében idén is megrendezésre kerültek az Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyek humán, reál és komplex tantárgycsoportban.

A reál tantárgy csoport a matematikát, az informatikát és a fizikát foglalja magában, ami komoly kihívás a 3 éves szakképzésben, hiszen elsősorban a szakmai ismeretek szerepelnek a képzésben.

A verseny több fordulós.

• az iskolai fordulóban egy feladatlapot kell kitölteni és legalább 50 %-os teljesítmény fölött lehet továbbítani a versenybizottságnak,
  • a regionális fordulóba az iskolai feladatot az adott régióban legjobban teljesítő 20 tanuló jut be,
  • a döntőbe már csak a régiók első helyezettjei, de az egész országból legfeljebb 20 fő kerülhet be.

Meskóné Sütő Ágnes, felkészítő tanár beszámolója a versenyről

A 2/10. H osztályt év elején vettem át, és az egész osztályt tanítom matematikára. (Fizika és informatika órájuk nincs!)

Szerettem volna megmutatni a diákoknak, hogy a matematika nem feltétlenül csak egy tantárgy, amit nem szeretünk. Lehetőségként az egész osztályt beneveztem.

A felkészülés az online oktatás miatt kissé bonyolult volt, de a szervező honlapján lévő korábbi évek versenyfeladatainak megoldásával tudtunk készülni a versenyre.

háromkörös verseny első fordulójából a regionális fordulóba az osztályból hat tanuló is bejutott!

• Balázs Benedek,
  • Bócz Krisztián Dániel,
  • Ficsor Tamás
  • Kisignácz Zoé Patrícia,
  • Kiss Georgina,
  • Márton Dániel.

Ez igen szép teljesítmény, már ennek is nagyon örültem és büszke voltam rájuk!.

Ebben a fordulóban már nem csak tesztet kellett kitölteniük a versenyzőknek, hanem egy informatikai feladatot is kellett készíteni.

Hatalmas öröm és megtiszteltetés, hogy a

Kiss Georgina

a közép-magyarországi régióból egyedüliként bejutott az országos döntőbe a legjobb 20 diák közé.

Számomra ez azért is fontos, mert a rangos szakmai versenyek mellett idén most a reál tárgyakban is jeleskedtünk.

Az országos döntő a pandémia miatt sajnos online kerül megrendezésre április 24-én szombaton. Szorgalmasan készülünk rá.

Szurkoljon mindenki együtt: Hajrá Gundel, Hajrá Gina!