Ha teheti, e-mailben intézze az ügyeit! Személyes ügyintézés: H-SZ: 8.00 - 16.30 CS: 8.00 - 16.00 P: 8.00 - 12.00

Iskolai szociális munkás

A szociális munkás feladatkör egy teljesen új szolgáltatás iskolánkban. Kürthy István 2009 óta dolgozik nálunk, mint iskolai szociális munkás. Fő feladata, hogy a tanulást és tanítást nehezítő személyes jelegű problémák leküzdésében segítse a diákokat, szüleiket, valamint a pedagógus kollégákat.

AlapvetÅ�en az alábbi tevékenységekben lehet rá számítani

• tanácsadás tanulóknak, az iskolai és más élethelyzetek nehézségeiben

• tanácsadás tanár-diák konfliktusban

• tanácsadás pályaválasztásnál, iskola befejezésénél

• ügyintézés, szociális problémák rendezéséhez nyújtott segítség,

• pályázati tanácsadás

• tanácsadás szülÅ�nek gyermeke iskolai nehézségeinek megoldásában, illetve nevelési - életkérdésekben

• megelÅ�zÅ� – felvilágosító tevékenységek (drog, alkohol, dohányzás, bűn, nem kívánt terhesség, nemi betegségek,) végzése.

• diákok-szülÅ�k delegálása (közvetítése) különbözÅ� szakszolgálatokhoz (speciális tanácsadóhelyek, ifjúsági irodák, gyámügy, munkaügyi hivatal, drogambulancia, stb.)

• tanácsadás és közvetítés szülÅ�-gyermek kapcsolatban

„Munkám alapja a bizalom és a semlegesség. Az iskolai szociális munkással a diákok nem tanár-diák, hanem inkább mellérendelt viszonyban vannak, ezért is tegezÅ�döm a diákokkal és hangsúlyozom ki mindenhol, hogy nem vagyok „tanár úr”.

A felmerülÅ� problémákat törekszünk „házon belül” orvosolni. A tanulókkal önkéntesen, vagy az osztályfÅ�nök közvetítésével kerülök kapcsolatba.”

Kürthy István

ElérhetÅ�ség