Ügyeleti rendben működünk! Ha teheti, e-mailben intézze az ügyeit! : H-K: NINCS Sz: 9.00 - 13.00, kivéve: 07.28. és 08.04. Cs-P: NINCS

Ideiglenes felvételi lista - 2021 március

Nyolcadikosok figyelem!!! A lap alján letölthető a különböző tagozatokra az ideiglenes felvételi lista!

Kedves Jelentkező! Tisztelt Szülő!

A lap alján tagozatkódonként letölthető a hozzánk jelentkezett tanulók ideiglenes felvételi jegyzéke.

A tanuló az oktatási azonosító száma szerint keresheti meg a rangsorszámát.

FONTOS!

A felvételi jegyzék csak arról tájékoztat, hogy a tanuló jelenleg hányadik helyen szerepel az adott tagozatra jelentkezők között.

Ennek ismeretében mérlegelhetőek a felvételi esélyek és a jól megválasztott módosításokkal javíthatóak!

A szülő és a jelentkező 2021. március 23-án és március 24-én az általános iskolában módosíthatja a jelentkezéseit.

• Változtatható az eddig megadott tanulmányi területek rangsora.
  • Új tanulmányi területekre adható be jelentkezés – de csak azoknál az iskoláknál, ahol már eddig is volt jelentkezése a tanulónak.

Pl. ha az első helyre sorolt tagozaton a tanuló a sokadik helyen áll, de a harmadik helyre sorolt tagozaton a lista elején van, akkor érdemes a harmadik helyen megjelölt tagozatot előre sorolni.

De felvehető pl. egy kevésbé népszerű tagozat is, ahol alacsonyabb a túljelentkezés, így ugyanazokkal a pontszámokkal előnyösebb helyezést ér el a tanuló.

Ügyelni kell arra, hogy az így kedvezőbb helyzetbe hozott tagozat olyan legyen, amire a tanuló szívesen jár majd a következő években.

(A technikumi képzésben az osztály maximális létszáma 34 fő, a szakképzésben az osztály maximális létszáma 28 fő.

Az előző évi felvételi tapasztalatok szerint a listában szereplő tanulók kb. egyharmada jelöli meg az első helyen az adott képzést, a többiek csak második vagy többedik helyre sorolták az adott képzést.

Így egy osztály felvétele esetén az első 34 helyre sorolt tanuló biztosan bejut a képzésre, de a 90-110. helyre sorolt tanulónak is van még esélye. Természetesen azon is sok múlik, hogy hányan adnak be új tagozatjelentkezést.)

A végleges felvételi listát 2021. április 30-án tesszük ki az iskolai honlapra és a facebook oldalunkra

Minden hozzánk jelentkező tanuló levélben is kap értesítést a felvételről vagy az elutasításról.

A listával és a felvétellel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is keressék a

titkarsag@gundeliskola.hu

címen a munkatársainkat!