Ha teheti, e-mailben intézze az ügyeit! Személyes ügyintézés: H-SZ: 8.00 - 16.30 CS: 8.00 - 16.00 P: 8.00 - 12.00

Gyermek- és ifjúságvédelem

A gyermekvédelmi teendők ellátása az igazgató és az összes pedagógus feladata és kötelessége. A gyermek- és ifjúságvédelmi felelős ezt a munkát koordinálja. Ezen belül feladatai:

• együttműködés a gyermekvédelemmel foglalkozó más hatóságokkal (rendőrség, gyámhatóság, gyámhivatal), szervezetekkel (családsegítő és gyermekjóléti szolgálat, nevelési tanácsadó, ÁNTSZ, Vöröskereszt) és személyekkel (védőnő, orvos)
  • diákok-szülők delegálása (közvetítése) különböző szakszolgálatokhoz (speciális tanácsadóhelyek, ifjúsági irodák, drogambulancia, stb.)
  • ügyintézés, szociális problémák rendezéséhez nyújtott segítség,
  • megelőző – felvilágosító tevékenységek (drog, alkohol, dohányzás, bűn, nem kívánt terhesség, nemi betegségek) végzése
  • tanácsadás szülőnek gyermeke iskolai nehézségeinek megoldásában, illetve nevelési - életkérdésekben
  • tanácsadás tanulóknak, az iskolai és más élethelyzetek nehézségeiben