Könyvtár

Az iskolai könyvtár Internet kapcsolata a SOROS alapítvány és a SULINET program támogatásával jött létre.

Nyitva tartás:

Hétfő, szerda 7.30 - 14.30 – ig

Kedd, csütörtök 7.30 - 16.30 – ig

Péntek 7.30 - 15.00 – ig

A könyvtárról

Könyvtárunk az iskola fennállása óta működik. Iskolánk, mint az első középfokú szakképző intézmény szakmailag megalapozott, ugyanakkor általános műveltségi szinten is széleskörű gyűjteményt hozott létre. A könyvtár állománya jelenleg huszonnégyezer tétel. Vendéglátóipari és idegenforgalmi szakkönyvtár, valamint a középiskolai tananyaghoz kapcsolódó gyűjtőköre van. A szakmai anyag jelentős része a tanított idegen nyelveken, angolul és németül, valamint franciául is megtalálható.

Szolgáltatások:

• Tájékoztatás /helyben, telefonon, Interneten/
  • Kölcsönzés /csak könyvek/
  • Olvasóterem /kézikönyvtár és folyóiratok/
  • Internet használat
  • Számítógép használat, CD-ROM olvasás
  • Televizíózási, videozási lehetőség
  • Irodalom kutatás, szaktájékoztatás
  • Műsor- és kiállítás szervezés, rendezés

A könyvtár szolgáltatásai az iskola tanulóinak és dolgozóinak állnak rendelkezésére, valamint a szakmai anyag helyben olvasással vagy fénymásolat készítési lehetőséggel külsősöknek is. A Szirén könyvtári program és az Internet segítségével kapcsolódunk egyéb szakmai és közkönyvtárakhoz.

A könyvtár dolgozói:

Horváthné Gruber Éva és Theobald Klára szakképzett könyvtárosok. Mindkét könyvtároshoz lehet fordulni a könyvtár valamennyi szolgáltatásával kapcsolatban.