Versenykiírás 2011

A Nemzetközi Ifjúsági Gasztronómiai Verseny az idei évben 2011. április 14 – 16. között kerül megrendezésre iskolánkban.
A verseny témája: Az Európai Unió kormányfőinek tanácskozása országunkban.

A verseny célja

A tanórákon elsajátított tudás és készségek minél teljesebb körű és kreatív bemutatása. A verseny immár nemcsak az erÅ� és a tudás felmérése, hanem maga is a tanulás egyik formájává válik. Tanulás egymástól és egymásról. Kiemelt célunk az új technológiák és technikák, a modern gasztronómiai szemlélet terjesztése a nemzeti gasztronómiai hagyományokkal összhangban.

A verseny témája

„Az Európai Unió kormányfÅ�inek tanácskozása országunkban”

2011 elsÅ� félévében Magyarország tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét. A verseny feladatai ehhez az eseményhez kapcsolódnak. A versenyszituáció: a csapatok hazájának kormányfÅ�je munkaebéden és díszvacsorán látja vendégül az Európai Unió kormányfÅ�it.

A részletes program letölthetÅ� innen: