Turisztikai szervező, értékesítő képzés

SAJNOS A JELENTKEZÉS LEZÁRULT!

Információk a 2017 szeptemberében induló képzésről és jelentkezési lap!

TURISZTIKAI SZERVEZŐ, ÉRTÉKESÍTŐ képzés

OKJ szám:  54 812 03

A szakképzésbe történő belépés feltételei:

• Iskolai végzettség:

Érettségi végzettség.

• B2 komplex nyelvvizsga vagy idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvi B2 komplex vizsga megléte előny.
  • Egészségügyi alkalmasság, pályaalkalmasság.
  • A tanult idegen nyelv folytatása – CSAK angol- vagy német nyelv. (Bizonyítvánnyal kell igazolni!!)

Képzési idő:

2 tanítási év - alkalmazkodva az iskolai időbeosztáshoz.

Kezdés: 2017. szeptember – Vizsga: 2019. május - június

A képzés tartalma - tantárgyak

Elmélet – gyakorlat aránya: 40% – 60%

A munkahelyi gyakorlat tanulószerződés keretében teljesíthető – nyári szakmai gyakorlat!

Tantárgyak (követelménymodul száma és neve):

10064-16                    Turisztikai termékkínálat

10065-16                    Turisztikai vállalkozások

11714-16                    Turisztikai erőforrások

11715-16                    Kommunikáció a turizmusban

11716-16                    Gazdasági folyamatok a turizmusban

11717-16                    Infokommunikációs technológia a turizmusban

11498-16                    Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-16                    Foglalkoztatás II.

Jellemző tevékenység:

A vállalkozás teljes körű tevékenységét végzi, irányítja, szervezi és ellenőrzi vezetői szinten (utazási irodában, idegenforgalmi hivatalokban, fizető-vendéglátás területén, szabadidőközpontokban). Közreműködik a felsővezetői döntést igénylő üzleti, gazdálkodási, pénzügyi, marketingtervek kidolgozásában. Komplex feladatokat önállóan végrehajt, irányít és ellenőriz. Összeállítja a vállalkozás árualap-kínálatát; reklámozza, kialakítja a cég arculatát. Megszervezi a turisztikai termékek értékesítését, figyelemmel kíséri a gazdasági szempontok érvényesülését. Folyamatos kapcsolatot tart a turisztikai piac szereplőivel. Gondoskodik a folyamatos munkamenet biztosításáról.

A képzés jellemzői:

Iskolarendszerű szakképzés – iskolai osztály keretben.

Tanítási napok: heti két alkalommal (hétfőn és szerdán) a délutáni órákban – 1430 és 2100 óra között, órarend szerint.

Hiányzás az elméleti és gyakorlati órák maximum 10 %-ról lehetséges.

A hiányzásokat igazolni kell – 20 igazolatlan óra után a tanulói jogviszony megszűnik.

A tanulók teljesítményét osztályzatokkal értékelik folyamatos számonkérés. (Dolgozatok, beszámolók, vizsga.)

A szakma sajátos követelményei miatt szükség szerint – hétvégén is – külső programokon, rendezvényeken való részvétel elvárt.

Vizsgára bocsátás feltételei:

• a tanév követelményeinek teljesítése
  • a vizsgafeladatban meghatározott témában vizsgaremek (ppt) elkészítése és beadása CD-n

Az 1. és a 2. OKJ szerinti szakma megszerzése a felnőttoktatás esti munkarendje szerinti képzésben INGYENES!

Jelentkezési határidő: A JELENTKEZÉS LEZÁRULT

A beiratkozással kapcsolatos információkat A JELENTKEZÉST KÖVETŐ 2 HÉTEN BELÜL mindenki a megadott e-mail címre kapja meg!

A jelentkezési lap itt tölthető ki!

január 2018