Sitkei Balázs III. helyezett

Iskolánk elsőéves, 2/10. h osztályos cukrásztanulója a BaGaTech Nemzetközi Sütőipari, Cukrászati- és Gasztrotechnikai Szakkiállítás népes mezőnyében harmadik díjat érdemelt ki két tortacsodájával.

Prágai Károly híd, bécsi Stephansdom, róma Colosseum, londoni Tower Bridge, párizsi Eiffel-torony és a paksi Makovetz-templom – utóbbi ugyan nem egy európai látnivalókat felsorakoztató turisztikai magazin lapjain kerülhetett az illusztris építmények közé, de díjat hozott Sitkei Balázsnak, aki a BaGaTech Nemzetközi Sütőipari, Cukrászati- és Gasztrotechnikai Szakkiállítás népes mezőnyében harmadik díjat érdemelt ki két tortacsodájával. Az egyik ezek közül az, amely az utazásai során érintett nagyvárosokat és azok nevezetességeit, valamint tetején a paksi templomot formázza. – Paks a szívem közepe, ahogy a tortáé is – mondja Balázs büszkén a bronzot nyert alkotásról. A másik érmes torta vintage stílusban készült, hasonlóan az előzőhöz dobostorta alapra, dekor cukormassza bevonattal.

A világot látott fiatal jövő májusban végez . Mint mondja, bármit tanulhatott volna – kitűnő érettségivel és két nyelvvizsgával végzett – de a szakma mellett döntött, mivel a családi vállalkozás átvételében látja a jövőt.

december 2018