Jelentkezési lap esti tagozatos turisztikai képzésekre

Jelentkezési lap esti  tagozatos turisztikai képzésekre

Az idegenvezető, turisztikai szervező, értékesítő szakképzés legfontosabb tudnivalói és a JELENTKEZÉSI LAP!

TÁJÉKOZTATÓ és JELENTKEZÉSI LAP

idegenvezető, turisztikai szervező, értékesítő szakképzés

ESTI tagozat

A képzésbe történő belépés feltételei:

• Iskolai végzettség: érettségi bizonyítvány,
  • a tanult idegen nyelv folytatása – CSAK angol- vagy német nyelv. (Bizonyítvánnyal kell igazolni, hogy a középiskolában vagy a felsőoktatásban tanulta a nyelvet.)
  • egészségügyi alkalmasság, pályaalkalmasság.

A felvételi eljárás:

A jelentkezés határideje: folyamatos!

DE! A beiratkozás csak két időszakban történik.

(Június illetve augusztus meghatározott napjain, amiről a jelentkezőket e-mailben tájékoztatjuk!)

Aki május 10-ig beküldi a jelentkezését, az május 30-ig kap értesítést a beiratkozásról!

Aki május 10. és július 30. között adja le a jelentkezését, az augusztus 15-ig kap értesítést a beiratkozásról.

• Felvételi vizsgát nem tartunk.
  • A szabad férőhelyek elfoglalása a beiratkozás sorrendjében történik!
  • Beiratkozni csak az tud, aki megfelel a belépési feltételeknek!
  • B2 komplex nyelvvizsga vagy idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvi B2 komplex vizsga megléte előny.

Az  első és a második OKJ szerinti szakma megszerzése a felnőttoktatás esti munkarendje szerinti képzésben INGYENES!

A képzés jellemzői

• Képzési idő: 2 tanítási év - alkalmazkodva az iskolai időbeosztáshoz. (Őszi-, téli- és tavaszi szünet.)
  • Kezdés: 2019. szeptember – Vizsga: 2021. május - június
  • Elmélet – gyakorlat aránya: 40% – 60%
  • Kötelező nyári szakmai gyakorlat – 160 óra.
  • Iskolarendszerű szakképzés – iskolai osztály keretben.
  • Tanítási napok heti három alkalommal - hétfőn és szerdán illetve a képzés igényeinek megfelelően csütörtökön  - órarend szerinti órák vagy külső szakmai programok - a délutáni órákban – 1430 és 2100 óra között, órarend szerint.
  • A szakma sajátos követelményei miatt szükség szerint – hétvégén is – külső programokon, rendezvényeken való részvétel elvárt.
  • Hiányzás az elméleti és gyakorlati órák maximum 10 %-ról lehetséges.
  • A hiányzásokat igazolni kell – 20 igazolatlan óra után a tanulói jogviszony megszűnik.
  • A tanulók teljesítményét osztályzatokkal értékelik folyamatos számonkérés. (Dolgozatok, beszámolók, vizsga.)

A képzés tartalma – tantárgyak

IDEGENVEZETŐ képzés         OKJ szám:  54 812 01

Tantárgyak (követelménymodul száma és neve):

11711-16                    Idegenvezetői szaktudás

11712-16                    Idegenvezetés módszertana

11713-16                    Idegenvezetés a gyakorlatban

11714-16                    Turisztikai erőforrások

11715-16                    Kommunikáció a turizmusban

11716-16                    Gazdasági folyamatok a turizmusban

11717-16                    Infokommunikációs technológia a turizmusban

11503-12                    Turisztikai latin

11498-12                    Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-12                    Foglalkoztatás II.

TURISZTIKAI SZERVEZŐ, ÉRTÉKESÍTŐ képzés       OKJ szám:  54 812 03

Tantárgyak (követelménymodul száma és neve):

10064-16                    Turisztikai termékkínálat

10065-16                    Turisztikai vállalkozások

11714-16                    Turisztikai erőforrások

11715-16                    Kommunikáció a turizmusban

11716-16                    Gazdasági folyamatok a turizmusban

11717-16                    Infokommunikációs technológia a turizmusban

11498-16                    Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-16                    Foglalkoztatás II.

Jellemző tevékenység:

IDEGENVEZETŐ

Az idegenvezető az országba érkező külföldi turistákat és a belföldi túrákon (országjárás, kirándulás, városnézés, szakmai programok) résztvevő magyar vendégeket megismerteti az ország turisztikai, kulturális, történelmi, művészeti értékeivel, nevezetességeivel magyar illetve idegen nyelven. Gondoskodik a vendégek részére megrendelt szolgáltatások biztosításáról, magyar csoportok külföldre utazása során csoportkísérői teendőket lát el és tolmácsol. Az utazás során felmerülő problémákat megoldja. Elvégzi a munkához kapcsolódó adminisztrációt.

TURISZTIKAI SZERVEZŐ, ÉRTÉKESÍTŐ

A vállalkozás teljes körű tevékenységét végzi, irányítja, szervezi és ellenőrzi vezetői szinten (utazási irodában, idegenforgalmi hivatalokban, fizető-vendéglátás területén, szabadidőközpontokban). Közreműködik a felsővezetői döntést igénylő üzleti, gazdálkodási, pénzügyi, marketingtervek kidolgozásában. Komplex feladatokat önállóan végrehajt, irányít és ellenőriz. Összeállítja a vállalkozás árualap-kínálatát; reklámozza, kialakítja a cég arculatát. Megszervezi a turisztikai termékek értékesítését, figyelemmel kíséri a gazdasági szempontok érvényesülését. Folyamatos kapcsolatot tart a turisztikai piac szereplőivel. Gondoskodik a folyamatos munkamenet biztosításáról.

Vizsgára bocsátás feltételei:

IDEGENVEZETŐ

• a tanév követelményeinek teljesítése

TURISZTIKAI SZERVEZŐ, ÉRTÉKESÍTŐ

• a tanév követelményeinek teljesítése
  • a vizsgafeladatban meghatározott témában vizsgaremek (ppt) elkészítése és beadása CD-n

További kérdésekre a  titkarsag@gundeliskola.hu  címen vagy a 280-6820-as telefonszám 127-es és 128-as mellékén a tanügyi iroda ad választ.

JELENTKEZÉSI LAP AZ ESTI TAGOZATOS IDEGENVEZETŐ, TURISZTIKAI SZERVEZŐ, ÉRTÉKESÍTŐ SZAKKÉPZÉSEKRE:

Figyelem!

A válasz e-mailt az Ön által megadott e-mail címre küldjük! Kérjük, ellenőrizze a megadott e-mail cím helyességét!

Csak olyan e-mail címet adjon meg, amely még augusztus 15-én is használatban lesz!

május 2019