Ideiglenes felvételi lista - 2019. március

Letölthető a 8. évfolyamosok ideiglenes felvételi listája!

Kedves Jelentkező! Tisztelt Szülő!

A lap alján tagozatkódonként letölthető a hozzánk jelentkezett tanulók felvételi jegyzéke.

A tanuló az oktatási azonosító száma szerint keresheti meg a rangsorszámát.

FONTOS!

A felvételi jegyzék csak arról tájékoztat, hogy a     tanuló jelenleg hányadik helyen    szerepel az adott tagozatra jelentkezők között.

Ennek ismeretében mérlegelhetőek a felvételi esélyek és a jól megválasztott módosításokkal javíthatóak!

A szülő és a jelentkező 2019. március 21-én és március 22-én az általános iskolában módosíthatja a jelentkezéseit.

• Változtatható az eddig megadott tanulmányi területek rangsora.
  • Új tanulmányi területekre adható be jelentkezés – de csak azoknál az iskoláknál, ahol már eddig is volt jelentkezése a tanulónak.

Pl. ha az első helyre sorolt tagozaton a tanuló a sokadik helyen áll, de a harmadik helyre sorolt tagozaton a lista elején van, akkor érdemes a harmadik helyen megjelölt tagozatot előre sorolni.

De felvehető pl. egy kevésbé népszerű tagozat is, ahol alacsonyabb a túljelentkezés, így ugyanazokkal a pontszámokkal előnyösebb helyezést ér el a tanuló.

Ügyelni kell arra, hogy az így kedvezőbb helyzetbe hozott tagozat olyan legyen, amire a tanuló szívesen jár majd a következő években.

(A szakgimnáziumi képzésben az osztály maximális létszáma 34 fő, a szakközépiskolai képzésben az osztály maximális létszáma 28 fő.

Az előző évi felvételi tapasztalatok szerint a listában szereplő tanulók kb. egyharmada jelöli meg az első helyen az adott képzést. Így egy osztály felvétele esetén az  első 34 helyre sorolt tanuló biztosan bejut a képzésre, de a 80-90. helyre sorolt tanulónak is van még esélye.)

A végleges felvételi listát  2019. április 29-én tesszük ki az iskola internetes- és facebook oldalára.

Minden hozzánk jelentkező tanuló levélben is kap értesítést a felvételről vagy az elutasításról.

A listával és a felvétellel kapcsolatos kérdésekkel  továbbra is keressék a 280-6810-es telefonszámon vagy a titkarsag@gundeliskola.hu címen a munkatársainkat!

augusztus 2019