Idegenvezető képzés

SAJNÁLJUK, A JELENTKEZÉS LEZÁRULT.
Információk a 2018 szeptemberében induló képzésről és jelentkezési lap!

IDEGENVEZETŐ képzés         OKJ szám:  54 812 01

A szakképzésbe történő belépés feltételei:

• Iskolai végzettség:

Érettségi végzettség.

B2 komplex nyelvvizsga vagy idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvi B2 komplex vizsga megléte előny.

• Egészségügyi alkalmasság, pályaalkalmasság.
  • A tanult idegen nyelv folytatása – CSAK angol- vagy német nyelv. (Bizonyítvánnyal kell igazolni!!)

Képzési idő:

2 tanítási év - alkalmazkodva az iskolai időbeosztáshoz.

Kezdés: 2018. szeptember – Vizsga: 2020. május - június

A képzés tartalma - tantárgyak

Elmélet – gyakorlat aránya: 40% – 60%

A munkahelyi gyakorlat tanulószerződés keretében teljesíthető – nyári szakmai gyakorlat!

Tantárgyak (követelménymodul száma és neve):

11711-16                    Idegenvezetői szaktudás

11712-16                    Idegenvezetés módszertana

11713-16                    Idegenvezetés a gyakorlatban

11714-16                    Turisztikai erőforrások

11715-16                    Kommunikáció a turizmusban

11716-16                    Gazdasági folyamatok a turizmusban

11717-16                    Infokommunikációs technológia a turizmusban

11503-12                    Turisztikai latin

11498-12                    Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)

11499-12                    Foglalkoztatás II.

Jellemző tevékenység:

Az idegenvezető az országba érkező külföldi turistákat és a belföldi túrákon (országjárás, kirándulás, városnézés, szakmai programok) résztvevő magyar vendégeket megismerteti az ország turisztikai, kulturális, történelmi, művészeti értékeivel, nevezetességeivel magyar illetve idegen nyelven. Gondoskodik a vendégek részére megrendelt szolgáltatások biztosításáról, magyar csoportok külföldre utazása során csoportkísérői teendőket lát el és tolmácsol. Az utazás során felmerülő problémákat megoldja. Elvégzi a munkához kapcsolódó adminisztrációt.

A képzés jellemzői:

Iskolarendszerű szakképzés – iskolai osztály keretben.

Tanítási napok: heti két alkalommal (hétfőn és szerdán) a délutáni órákban – 1430 és 2100 óra között, órarend szerint.

Hiányzás az elméleti és gyakorlati órák maximum 10 %-ról lehetséges.

A hiányzásokat igazolni kell – 20 igazolatlan óra után a tanulói jogviszony megszűnik.

A tanulók teljesítményét osztályzatokkal értékelik folyamatos számonkérés. (Dolgozatok, beszámolók, vizsga.)

A szakma sajátos követelményei miatt szükség szerint – hétvégén is – külső programokon, rendezvényeken való részvétel elvárt.

Vizsgára bocsátás feltételei:

• a tanév követelményeinek teljesítése
  • B2 komplex nyelvvizsga vagy idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvi B2 komplex vizsga megléte

Az 1. és a 2. OKJ szerinti szakma megszerzése a felnőttoktatás esti munkarendje szerinti képzésben INGYENES!

Jelentkezési határidő:

A jelentkezés folyamatos!

DE! A beiratkozás csak két időszakban történik.

(Június illetve augusztus meghatározott napjain, amiről a jelentkezőket e-mailben tájékoztatjuk!)

Aki május 10-ig beküldi a jelentkezését, az május 30-ig kap értesítést a beiratkozásról!

Aki május 10. és július 30. között adja le a jelentkezését, az augusztus 15-ig kap értesítést a beiratkozásról.

Augusztus 1. után a jelentkezőket folyamatosan értesítjük.

A jelentkezési lap itt tölthető ki!

SAJNÁLJUK A JELENTKEZÉS LEZÁRULT!

Figyelem!

A válasz e-mailt és majd a beiratkozási tájékoztatót az Ön által megadott e-mail címre küldjük! Kérjük ellenőrizze a megadott e-mail cím helyességét!

Csak olyan e-mail címet adjon meg, amely még augusztus 15-én is használatban lesz!

november 2018