Hálózatunk céljai

A Gundel Károly SZKI-ban észlelhető negatív jelenségek, a kirekesztés, csúfolódás, verbális és fizikai bántalmazások preventív (megelőző) kezelése, az iskolai miliő (hangulat) javítása, a gátolt, szorongó, illetve agresszív gyerekek beilleszkedésének elősegítése, támogatása.

• Célunk, hogy az Önkéntes Kortárs Segítők, akik képzésük során hatékony kommunikációs ismereteket és problémamegoldó konfliktuskezelő technikákat ismertek meg, pozitív példát mutassanak a vitás helyzetek konstruktív kezelésében, illetve a kulturált vitavezetésben.
  • A mediációs technikákat ismertessék meg diáktársakkal, és gyakorlati alkalmazását népszerűsítsék az iskolai konfliktusok kezelése során.
  • Célunk az iskolai negatív jelenségek direkt és nondirekt módszerekkel történő kezelése, ezáltal az iskolai kudarcok, lemorzsolódások és kibukások számának csökkentése, a diákélet színesítése és az iskolán kívüli színvonalas programok szervezése.
  • A fentiek megvalósításával közvetetten drog és alkohol prevenciós tevékenység kifejtése, valamint az egészséges életmód népszerűsítése.
  • Célunk, hogy a Kortárs Segítő Hálózat tagjai a csúfolás, kiközösítés és minden egyéb származási, vallási alapú kirekesztés, agresszív viselkedés jelenségét észlelve megtanulják, saját hatáskörükben, -beszélgetést kezdeményezve az érdekeltek között- az önálló intézkedést.
  • Népszerűsítsék és szervezzék az érzelmi intelligencia fejlesztését szolgáló önismereti csoportokat, melyek működésében hatékonyan vegyenek részt.
  • Célunk, hogy a kiképzésük során elsajátított kommunikációs, mediációs eszközökkel és az elfogadás, empátiás odafordulás attitűdjét megvalósítva mutassanak példát diáktársaiknak.
  • A Kortárs Segítők Hálózatának céljai között szerepel a megtartó közösségek létrehozása, az osztályközösségek erősítése és az iskolához való pozitív érzelmi kötődés megalapozása.
  • A szabadidő hatékony és értelmes kitöltésének segítése, valamint olyan természetben folyatatott testmozgások szervezése, amely a nagyvárosi élethez szokott gyerekek számára új élményeket biztosít.
  • A Hálózat név kifejezi, hogy a Gundel Károly TISZK iskoláinak diáksegítői folyamatosan kapcsolatban állnak egymással, a tervezett tevékenységeket az iskolák között változó helyszíneken valósítják meg.
  • Célunk, hogy a Kortárs Segítők a különböző programokra a saját iskolájukból szervezzék a rászoruló gyerekeket, segítsék őket a programokba való bekapcsolódásba, és kísérjék el őket a rendezvényekre.
  • A Hálózat tagjait hasonló motivációk mozgatják és a céljaik is hasonlóak; megkönnyíteni a nehezen beilleszkedő diáktársaik életét és védettséget biztosítani a védtelenebbeknek. Ezen céljaik elérésére hangolják össze azokat a tevékenységeket, melyek véleményük szerint ebben hatékony segítséget jelenthetnek.
  • A Hálózat tagjai szívesen vállalnak asszisztensi feladatokat szabadidejükben, segítve az osztályfőnökök, szaktanárok munkáját. Az osztályfőnöki órákon közösségfejlesztő játékok vezetésében, a csoportos munkára alapuló kooperatív tanórák szervezésében, lebonyolításában szintén szívesen tevékenykednek.
  • Célunk a továbbiakban még az iskolák fegyelmezési eljárásaiba aktív részvétellel való bekapcsolódás, ezzel is segítve a problémás magaviseletű gyerekeket.

október 2018