Értékes helyezések a rangos országos versenyen

Március 12-én került megrendezésre a Corvinus Egyetemen a gimnáziumok és szakközépiskolák számára meghirdetett német nyelvű földrajz vetélkedő

A verseny lényege az volt, hogy a tanulók számot adjanak átfogó földrajzi ismereteikrÅ�l, a „könnyebbség kedvéért” német nyelven. Így nem csak az országhatárok ismerete volt fontos, hanem a megfelelÅ� kifejezések és a német nyelvtan helyes alkalmazása is.

Iskolánk tanulói ismét bebizonyították, hogy képesek megállni a helyüket olyan megmérettetésen, ahol a versenyzÅ�k zöme rendszerint gimnáziumokból kerül ki.

A kitartás, a szorgalmas felkészülés, az érdeklÅ�dés és a segítÅ� tanári munka eredményeként Balogh Dániel (11.A osztály) a 7. és Kovásznay Nándor (11.A osztály) a 12. helyen végzett a 35 fÅ�s mezÅ�nyben!

Eredményükhöz nekik és felkészítÅ� tanáruknak, Kuti Judithnak is szívbÅ�l gratulálunk!