Czubor János igazgató úrra emlékeztünk

Czubor János 1945 - 2016

A család és az iskola köszönetét fejezi mindazoknak, akik megtisztelték jelenlétükkel az emléknapot, megosztották a résztvevőkkel emlékeiket.

Október 25-én Czubor János címzetes, örökös igazgató úrra emlékeztünk.

Délelőtt az iskola jelenlegi tanulói vettek részt a megemlékezésen.

Elsőként Szohner Andrea tanárnő, aki a leghosszabb ideig dolgozott együtt igazgató úrral, foglalta össze Czubor János életútját.

Az igazgató úrról készült fotókból készült film vetítése után az iskola volt diákjai, ma már tanárai mesélték el személyes élményeiket. Néha megható, de gyakrabban vidám történetek hangzottak el. Sokan idézték fel a tanítási órákat, a jellegzetes gesztusokat.

Délután a nevelőtestület, a volt kollégák és az iskolához ma is sok szállal kapcsolódó öreg diákok, a szakma kiválóságai emlékeztek vissza igazgató úrral kapcsolatos élményeikre.

A gyakran sok évvel ezelőtti, de a közelmúlt történeteiből is ugyanaz a tisztelt és szeretett ember képe rajzolódott ki, akit napjainkban is ismerhettek a kollégák és a diákok.

Október 25-e az emlékezésről szólt, de nagyon is élettel teli történeteket hangzottak el, szinte halottuk a jellegzetes mondatokat, láttuk a grimaszokat, ahogy rágyújt a cigarettára …

Szohner Andrea tanárnő által írt megemlékezés itt tölthető le.

Emlékfal - .jpg
Czubor János - .jpg