Beszámoló a környezetvédelmi versenyről

A Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet által, szakiskolai tanulók számára szervezett Környezet- és Egészségvédelmi Vetélkedőn vett rész négy diákunk.

RésztvevÅ�k: Bugát Tímea, Kocsis-Tóth Nikolett, Nagy Dorottya, Vargacz Dávid

Helyezés: 1. hely

Beszámoló a környezetvédelmi versenyrÅ�l

A FÅ�városi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet által, szakiskolai tanulók számára szervezett Környezet- és Egészségvédelmi VetélkedÅ�n vettünk részt. A verseny a Than Károly Középiskolában került megrendezésre, immáron harmadszorra. A versenyre egy prezentációt kellett készíteni, ami mellett ismertetni kellett a témát. A verseny igen magas színvonalon történt. Nyolc iskolai csapat versenyzett az elsÅ� helyért, amelyet a Gundel Károly Iskola hozott haza.

A témakörünk, a „Fűben, fában orvosság” – korszerű természetgyógyászat, de hozzá kell tennünk, hogy hat csapat választotta ezt a témakört, de mi a szakmai oldaláról közelítettük meg, az ehetÅ� virágokkal. A zsűrit lenyűgöztük elÅ�adásunkkal. Nyereményeink az 1000 álomcél, Kastélyok és várak, Dinoszauruszok és Természet csodája című könyvek, amelyeket az elsÅ� helyezett csapat kapott, valamint minden résztvevÅ� egy ajándékcsomagot kapott a szponzoroktól.

A csapat tagjai: Bugát Tímea, Kocsis-Tóth Nikolett, Nagy Dorottya, Vargacz Dávid. A segítÅ� és felkészítÅ� tanáraink: Dr. Gáborjányiné Bede Mónika (biológia tanárnÅ�), Oriskó Ferenc (szakmai tanácsadó, ehetÅ� virágok) és Liktor Dénes (informatika tanár).

Vargacz Dávid 9. H