31. Nemzetközi Ifjúsági Gasztronómiai Verseny

Az idei évben immár 31. alkalommal kerül megrendezésre iskolánkban a Nemzetközi Ifjúsági Gasztronómiai Verseny.

A verseny időpontja: 2011. április 14 – 16.
A verseny témája: Az Európai Unió kormányfőinek tanácskozása országunkban.

A verseny célja

A tanórákon elsajátított tudás és készségek minél teljesebb körű és kreatív bemutatása. A verseny immár nemcsak az erő és a tudás felmérése, hanem maga is a tanulás egyik formájává válik. Tanulás egymástól és egymásról. Kiemelt célunk az új technológiák és technikák, a modern gasztronómiai szemlélet terjesztése a nemzeti gasztronómiai hagyományokkal összhangban.

A verseny témája

„Az Európai Unió kormányfőinek tanácskozása országunkban”

2011 első félévében Magyarország tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét. A verseny feladatai ehhez az eseményhez kapcsolódnak. A versenyszituáció: a csapatok hazájának kormányfője munkaebéden és díszvacsorán látja vendégül az Európai Unió kormányfőit.

Bővebb információ a versenyről: