10. után SZAKÁCS-, CUKRÁSZ-, PINCÉR képzés - nappali- és esti tagozat

A képzés közös jellemzői:
  • feltétel a pályaalkalmassági- és az egészségügyi alkalmasság, a megfelelő életkor,
  • belépési feltétel: legalább a 10. évfolyam sikeres elvégzése,
  • 2 éves képzés,
  • évközi gyakorlat tanulószerződéssel,
  • a képzési idő 30%-a elmélet, 70%-a gyakorlat,
  • a képzés komplex OKJ szakmai vizsgával zárul,
  • lehetőség van a vendéglátó-üzletvezető szakképesítés-ráépülés megszerzésére.

A képzés speciális jellemzői a nappali tagozaton:

• az első szakma megszerzése ingyenes,
  • 2 hetes tanítási ciklus: egy hét iskolai képzés, egy hét munkahelyi gyakorlati képzés,
  • gyakorlati munkahelyet az iskola biztosít,
  • kötelező nyári szakmai gyakorlat.

A képzés speciális jellemzői az esti tagozaton:

• a második szakma megszerzése ingyenes,
  • a képzés első évében csak iskolai gyakorlati oktatás van,
  • a képzés második évében csak munkahelyi gyakorlati oktatás van,
  • szükség esetén az iskola biztosít gyakorlati munkahelyet.

A cukrász szakember a cukrászatban, cukrászüzemben, fagylaltozóban a termelési tevékenységeket végzi, felelős a technológiai, higiéniai, munkavédelmi szabályok betartásáért.

A szakács legfontosabb feladata a korszerű vendéglátás követelményeinek megfelelő feladatok ellátása: a vendégek elvárásainak megfelelő ételválaszték kialakítása és elkészítése, valamint az elkészített ételek megfelelő minőségi színvonalon történő tálalása a vendégek számára éttermekben és egyéb helyszíneken lévő vendéglátóipari egységekben.

A pincér a különböző vendéglátó tevékenységet folytató gazdálkodó szervezetek hálózati egységeiben értékesítési és szolgáltatási feladatokat lát el. A vendégek által igényelt, illetve az ajánlott termék felszolgálását és a kapcsolódó szolgáltatásokat a tőle elvárható legmagasabb szakmai színvonalon biztosítja, az udvarias és szakszerű felszolgálás előírásai szerint. Fogadja a vendégeket, ételeket, italokat szolgál fel.

Első tanítási nap, tanévnyitó

2018. szeptember 3. 8.00 ill. 11.00.

Gólyatábor

2018. augusztus 29-31.